Trening Redukcji Stresu - Kurs MBSR w Poznaniu 08 maja 2017

MBSR to 8 tygodniowy kurs redukcji stresu w oparciu o trening uważności. Jest to program, w czasie którego uczestnicy uczą się koncentrować uwagę na bieżącym doświadczeniu. W czasie ćwiczeń medytacyjnych wyzbywają się zautomatyzowanych, nawykowych reakcji i ocen, uczą się akceptacji, uwalniania od uprzedzeń i schematów, kształcą przychylność i życzliwość wobec siebie i świata, ćwiczą cierpliwość, poszerzają swoje horyzonty poprzez otwieranie umysłu na nowe informacje i doświadczenia. Liczne badania naukowe wykazują skuteczność MBSR w poprawie umiejętności koncentracji, redukcji stresu i większej odporności na negatywne emocje.
Po raz pierwszy MBSR został wykorzystany w 1979 roku, kiedy dr Jon Kabat-Zinn uruchomił Klinikę Redukcji Stresu Center For Mindfulness przy klinice uniwersyteckiej w Worcester w stanie Massachusetts (USA). Pierwotnie MBSR był programem opracowanym przez Jona Kabat-Zinna dla osób cierpiących na chroniczny ból fizyczny i zaburzenia emocjonalne. Obecnie MBSR jest wykorzystywany na całym świecie jako skuteczny trening redukcji stresu przez światowe korporacje, firmy technologiczne, szkoły oraz szpitale i kliniki zdrowia. W Centrum Mind kurs MBSR jest skierowany do wszystkich osób, które chcą zmienić swoje życie i zredukować stres. Trening uważności nie jest ani formą psychoterapii ani też treningiem relaksacyjnym, chociaż trener MBSR w naszym centrum wykrzystuje swoje dotychczasowe doświadczenia psychologiczno - terapeutyczne. W ramach treningu mindfulness pracujemy z ciałem, myślami oraz emocjami. Mindfulness to podejście i techniki rozwijające umiejętności pełnej świadomości naszego ciała oraz treści pojawiających się w naszych umysłach. 
Medytacja pomaga nam oduczyć się starych schematów funkcjonowania naszego umysłu, które często doprowadzają do stresu w życiu codziennym. Mindfulness polega na świadomej obecności w każdej sekundzie życia.

Szczegóły na http://mindpsycholog.pl/node/71